Błędy popełniane w trakcie zbrojenia betonu

Każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że sposób wykonania prac związanych z odpowiednio przygotowany fundamentem ma ogromny wpływ na trwałość stawianego, czy poddawanego renowacji budynku. 

Zbrojenie betonu, wykonywane przez wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów, cenionych przez fachowców z całego starego kontynentu, to gwarancja wieloletniej przydatności i doskonale prosperującej przyszłości budynku. Włókna polipropylenowe, wykorzystane w odpowiednich ilościach do przyrządzonej zaprawy, pozwolą na stworzenie konstrukcji marzeń. 

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w trakcie wykonania zbrojenia rozproszonego, stanowi brak informacji dotyczących warunków gruntowych i wodnych panujących na danym terenie. 

Wykonanie, spełniających potrzeb i wymagań fundamentów w dłuższej perspektywie czasu możliwe jest wyłącznie pod okiem znających się na rzeczy fachowców.

Fundament musi został zaprojektowany indywidualnie w zależności od typu budynku, a także jego pobliskich warunków wodnych i gruntowych. Obciążenie określane jest na podstawie obecnie obowiązujących norm. W celu odszukania informacji niezbędnej do postawienia fundamentów, czyli wiedzy dotyczącej podłoża na jakim będą one usadowione, koniecznie są badania chociażby podstawowe geotechniczne. 

Kolejnym błędem, którego należy unikać jest za płytkie postawienie fundamentów. Problemy te nie dotyczą na szczęście naszych klientów, gdyż dokładamy wszelkich starań podczas pracy nad naszymi projektami i nigdy nie dopuścimy do tak tragicznego wykonania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *